B

B

DERİN ANLAYIŞ SANATI

Kendi Yolumuzda Yürümeye Dair

Bana dediler ki:

Yeni bir yaşamın olmasını diliyorsun, geçmişteki sorunların bitsin, gün yüzüne çıkayım istiyorsun. Öyleyse yapman gereken çok basit: Geçmişine tutunmaktan feragat edip, yeni bir yaşama adım atmaya hemen şimdi karar ver. Çekincelerini hissedebiliyoruz: hangi yoldan gidersen neler olacağını bilmiyorsun ve aynı olayları yaşamaya ödün patlıyor.

Evet, hangi yoldan gittiğinde nereye varacaksın? Esas soru bu zaten! Varacağın nokta, sürecin tadını çıkarmaya başladığında netleştir, öncelikle bilincine varman gereken budur. Kendini, isteklerin için sorgulama, yeni bir yaşam istemek ve dilemek senin en doğal hakkın.

Hep hatırla: Sen, İlahi Olan tarafından, O'nun ışığından yaratılmış kutsal bir varlıksın. Seçim hakkını kullanabilirsin, bugüne kadar yaşadıkların geleceğini belirlemek zorunda değil. Aynı yolda mı devam etmek istiyorsun, yeni bir yola girmek mi? Bu kararı verdiğinde, yeni yolunda karşına çıkan engelleri ve taşları temizleme gücüne kavuşur ve ilerlersin.

Ben de dua ettim:

"Ben artık yeni ve daha güzel bir yaşama adım atıyorum. Bu yolda ilerlemeye karar verdiğimden beri benim yanımda olduğun için sana sonsuz şükran duyuyorum Yüce Tanrı’m. Yeni yolum her zaman hem kendimin, hem diğer tüm varlıkların iyiliğine hizmet ediyor."

little-girl-626114_1280.jpg