B

B

DERİN ANLAYIŞ SANATI

Aldığımız Nefese dair...


81344330_large_Breath____by_mechtaniya.jpg

Bana dediler ki:

Ciğerlerine dolan havada sonsuz sevgi saklıdır. Senin varoluşunu sana hatırlatan şey, aldığın nefes değil midir? Sana verilen yaşamla kutsandığının farkında mısın?

Günlük karmaşanın içinde kendini bile unutuyorsun değil mi? Dipsiz kuyulara düşüp de; yüzünü güneşten, havadan, yaşamdan ayırıyorsun. Sen ilahi olanın suretisin, aldığın nefes ilahi olanın nefesidir. Ruhunun varlığını unutup da, kendini cezalandırma! Beden, insanın ruhunun tapınağıdır, düşük duygulara izin vermek varlığına yapabileceğin en büyük yanlıştır. Desteklendiğini bilmelisin, yeter ki ruhunu anla ve kendini onurlandırır.

Aldığın nefesin kıymetini bil. Sen bu doğanın bir parçasısın. Sana bu beden iyi bakman, ruhunu onurlandırman için verildi. Varlığından, anlamından şüphe duyma. Bırak ağzından çıkan sözler kalbinden gelsin. Sözlerinle ne bedenini ne ruhunu kirletme! Kendine dürüst ol; saygılı ol. Sen büyük bir özenle yaratıldın. Sevgiyle yaşa!

Ben de dua ettim:

Aldığım her nefes için sonsuz şükran duyuyorum. Bu dünyadaki varlığımı görüyorum, kendimi Kabul ediyorum ve onurlandırıyorum.

#nefes