B

B

DERİN ANLAYIŞ SANATI

Gerçek Sandığımız Şeylere Dair...

Amazing-Optical-Illusion-Photography-1.jpg
Bana dediler ki:

Düşün Sevgili İnsan! Gerçek olarak kabul ettiklerinin altında saklanmış olabilecek ilüzyonu, zihninin sana oynadığı oyunları, gerçeklik sanrısıyla yapılan yanlışları düşün!

Mutlak gerçeğe ulaşmak istersen, sana bahşedilmiş olan "görünenin ötesini görme" yeteneğini kullanmayı öğren. Görünenin ötesini nasıl mı görebilirsin? Öncelikle teslimiyet ve kabullenmeyle, devamında ruhunun hazır olmasıyla elbette.... Zihninin hilelerine izin vermeyip, olanlara gerçek anlamlarını verebilmeye başladığında, gözündeki perde kalkar, zihnin sana oyun oynamayı bırakır.

Görünenden ötedekini anlamak için ilahi olana teslim ol, ilüzyonların ruhuna müdahale etmesine izin verme.İşte o zaman, ilahi bilgelik sislerin ardından çıkacak, güneş altında parıldayan ırmaklar gibi çağıl çağıl sana doğru akacaktır, mutlak gerçeği görme ihsan edilecektir.

Sadece teslim ol ve dile! Ancak sen izin verdiğinde gözlerindeki perde kalkar, ilahi olan görünür.

Ben de dua ettim:

Tanrım beni sevginle sarmalayıp kucakladığın için sonsuz şükran duyuyorum. Benim ve bütünün hayrına olacak mutlak gerçeği, görünenden öte olanı görebilmem için gözümdeki perdenin kalkmasına yardım et.

#gerçeklik