B

B

DERİN ANLAYIŞ SANATI

Yaşamın en büyük armağanına dair

Bana dediler ki:

Ey Sevgili insan, etrafın güzelliklerle dolu. Yüreğini endişeden, gözlerini arkanda bıraktıklarından ayırdığında göreceğin öyle güzellikler ve mucizeler var ki, içinde bulunduğun ruh haliyle, bunları henüz anlayamazsın. Açan çiçekler, gülen gözler, önüne serilmiş raslantı sandığın güzelliklerin hepsi sana sunulan armağanlar..

Armağan anlayanın kapasitesiyle büyür, kıymetlenir. Aklına bilgi, yüreğine sevgi armağan edildi. Yalnız olduğunu düşündüğünde yanına her türden dost verildi. Şükranla kabul et gelenleri, dünyevi zihninle sorgulama! Dünyevi zihin gerçek büyüklüğü, kıymeti bilemez. O ancak yargılar, sorgular. Sana sunulanlar ilahidir, tek aşktan gelir.

Sevgiyle kucakla kendini. Gözlerini kapadığında karşına meleklerini çıkar, yüreğinle bak onlara. Ruhun ışıkla donatıldı, şükranla kabul et onu. Dünyevi armağanlarla değil, ilahi olanla dolusun, gör bunu.

Ne zaman ki gönül gözünle bakmaya başlarsın, o zaman zaten etrafını saran gerçek armağanların hepsini görürsün. Bedeninin içinde saf ışık var hepsinden önce, bundan daha büyük armağan olur mu? Gözlerden sevgi adına akan yaştan daha güzel elmas olur mu? Yardıma ihtiyacın olduğunda karşına çıkanlardan daha iyi dost olur mu? Yüzündeki gülümsemeden daha güzel çiçek olur mu? Senin yaratalışın sana ve dünyaya verilmiş en büyük armağandır.

Ben de dua ettim:

Tanrım bana verdiğin en büyük armağan olan varlığım için sonsuz şükran duyuyorum. Bana verilen armağanları, güzellikleri görmem, takdir etmem ve değerini bilmem için gönül gözümü açmama yardım et. Ve öyle de oldu..

#armağan

Öne Çıkan Yazılar 

Yeni Yazılar 
Arşiv 

Etiketlere Göre Arama 

Henüz etiket yok.
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square

Bizi Takip Edin

© 2014 Burcu Babaç. Her hakkı saklıdır. Yasal Uyarı

© 2014 Burcu Babaç. All rights reserved. Legal Warning

+90 537 671 80 17

  • Wix Facebook page
  • Wix Twitter page
  • Wix Google+ page